דרכון אוסטרי: 5 יתרונות שחשוב להכיר

ב2019 נכנסו לתוקף הקלות המצמצמות את תנאי הזכאות לקבלת דרכון אוסטרי. מאז, הדרכון האוסטרי הפך לדרכון נחשק במיוחד. השאלה העולה היא מה הופך את הדרכון האוסטרי לאטרקטיבי כל כך עבור הישראלים?

במאמר שלפניכם, מוצגים חמשת היתרונות המרכזיים של הדרכון האוסטרי, כך שבמידה והנכם זכאים להוצאת דרכון, כדאי לממש את זכאותם בהקדם.

יתרונות בתחום התעסוקה

בעלי הדרכון האוסטרי נהנים משלל הטבות וזכויות הנוגעים לנושאים שונים ומגוונים. בנושא התעסוקה, מסביר עו"ד יונתן סורקין, ההטבות המוקנות על ידי הדרכון האוסטרי הן משמעותיות ובאות לידי ביטוי במספר עניינים:

  1. יזמים חדשים המחזיקים בדרכון אוסטרי נהנים מהנחה במיסוי בעת פתיחת עסק חדש.
  2. בעלי הדרכון האוסטרי נהנים מהאפשרות לקבל משכנתאות, לבצע השקעות ורכישת נכסים.
  3. נפתחת בפני המחזיקים בדרכון זה אפשרויות תעסוקה רחבות ומגוונות בכל המקצועות ברחבי מדינות האיחוד האירופי. לאור העובדה כי מדינות אלו נחשבות כמפותחות ועשירות מאוד מבחינת תעסוקה, אפשרות זו היא אטרקטיבית במיוחד, ועשויה לסייע בצמיחה והתפתחות אישית בחיים המקצועיים.
  4. יתרון נוסף הבא לידי ביטוי בתחום התעסוקה, הוא שעבור צעירים בגילאים 18-30 המחזיקים בדרכון אוסטרי, נפתחת תוכנית מיוחדת שבמסגרתה ניתנת האפשרות לעבוד במדינות מחוץ לאירופה כגון אוסטרליה, הונג קונג, ניו זילנד, דרום קוריאה, קנדה ועוד.

רכישת תארים במוסדות האקדמיים הטובים בעולם

בפני בעלי הדרכן האוסטרי נפתחת הזדמנות ייחודית נוספת שכן הינם זכאים ללימודים באחת ממוסדות להשכלה גבוהה הטובים בעולם. רכישת תארים נחשקים באוניברסיטאות יוקרתיות ברחבי אירופה, כמובן מהווה מקפצה לסטודנטים ועשויה לפתוח דלתות רבות בחייהם המקצועיים. זאת ועוד, מדובר בסבסוד לימודים חלקי או מלא באוניברסיטאות, כך שנינת האפשרות לרכוש השכלה בחינם או במחיר עלות נמוך מהרגיל.

מעבר חופשי בין מדינות אירופה וברחבי העולם

הטבה נוספת שהמחזיקים בדרכון האוסטרי נהנים ממנה היא מעבר קל נוח וחופשי בין מדינות האיחוד האירופי, שכן הדרכון האוסטרי מקצר את הליך המעבר בין המדינות בכך שמזרז את הליך הבידוק הבטחוני, ומייתר את הדרישה לטפסים שונים.

הדרכון האוסטרי מאפשר גם כניסה חופשית למדינות שונות ברחבי העולם, באופן כזה שבעלי הדרכון האוסטרי פטורים מהוצאת ויזה בעת כניסה לארה"ב או לאוסטרליה, זאת כמובן בשונה מהישראלים.

כך, שהדרכון חוסך הליך בירוקרטי מתיש והמתנה ארוכה עד לקבלת אשרת הכניסה. חשוב לציין, כי ישנם מדינות מסוימות שהכניסה הינה אסורה על ישראלים, אך עבור המחזיקים בדרכון האוסטרי הכניסה חופשית לגמרי.

אפשרות למגורים ברחבי אירופה

הדרכון האוסטרי מקנה כמובן זכויות והטבות גם בתחום המגורים, על ידי מתן אפשרות להתגורר במדינות האיחוד האירופי ללא צורך בהסדרת אישורים מיוחדים כלשהם. על כן, חשוב לציין כי אלו המחזיקים בדרכון אוסטרי ומעוניינים להתגורר באחת ממדינות האיחוד האירופי, אינם מוגבלים בזמן המחייה שם. זאת בניגוד לישראלים שהזמן בו הם רשאים להתגורר במדינות מסוימות הינו קצוב, והינם נדרשים להסדיר אישורים מיוחדים למגורים.

זכאות לתנאים סוציאליים משודרגים

יתרון נוסף הטמון בהחזקת הדרכון האוסטרי נוגע לזכאות לקבלת תנאים סוציאליים זהים לשל כלל אזרחי אוסטריה. תנאים סוציאליים אלו כוללים שירותי רפואה מהטובים, המתקדמים והחדשניים בעולם, הפרשות פנסיה, קצבאות מחיה, הנחות מיסוי למשקיעים חדשים, קצבאות לסטודנטים, ביטוח לאומי אם יש בכך צורך ועוד.

אמנם התהליך להוצאת דרכון אוסטרי הוא תהליך ארוך המצריך השקעת זמן ומאמצים. אך לאור חמשת היתרונות הגדלים שהוצגו לעיל, מומלץ לבדוק האם גם אם זכאים לדרכון אוסטרי שיקנה לכם שלל הטבות וזכויות במגוון תחומים. יתרונות אלו כפי שהוצגו, מאפשרים למחזיקים בדרכון אוסטרי להתפתח בתחום המקצועי והאישי.

דרכון אוסטרי: 5 יתרונות שחשוב להכיר
*המידע המופיע לעיל אינו תחליף לייעוץ משפטי, העושה שימוש במידע עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.
דילוג לתוכן